• بیمه یارمند سینا

  بيمه يارمند سينا علاوه با تأمين مالي براي آينده بيمه شدگان از قبيل دريافت سرمايه بيمه در زمان بازنشستگي و امكان دريافت مستمري، با برخورداري از پوشش بيمه عمر در مقابل خطر فوت به هر علت، پوشش هاي فوت به علت حادثه ادامه مطلب

 • بیمه آتش سوزی

  در بیمه آتش سوزی علاوه بر خطرات اصلی (حریق , انفجار , صاعقه) خطرهایی مانند زلزله , آتشفشان , سیل , طوفان , رانش زمین , سقوط بهمن , ترکیدگی لوله آب , ضایعات ناشی از برف و باران ادامه مطلب

چرا بیمه سینا ؟

شركت بيمه سينا (سهامي عام) بر اساس قانون تاسيس موسسات بيمه غير دولتي و طي مجوز شماره 23167 بيمه مركزي ايران با سرمايه اوليه 140 ميليارد ريال كه تماماً پرداخت گرديده بود در 10 آبان 1382

ادامه مطلب

خدمات بیمه سینا ؟

خدمات قابل ارائه در بیمه سینا به چهار دسته اصلی : بيمه نامه هاي اموال، بيمه نامه هاي اشخاص ، بيمه نامه هاي مسؤليت و بيمه نامه هاي مهندسي تقسیم میشود

ادامه مطلب

بیمه سینا نمایندگی جانمحمدی | صدور بیمه عمر و سرمایه گذاری (یارمند) |شخص ثالث | بدنه | مسئولیت

بيمه يارمند | بیمه عمر و سرمایه گذاری سینا | بیمه جامع زندگی

بیمه عمر و سرمایه گذاری چیست؟

 

همه روزهای زندگی یارمند شماییم

اگر جایی درباره بیمه عمر و سرمایه گذاری مطلبی شنیده اید و یا مطالعه کرده اید ، احتمالا شما هم مانند بسیاری از افراد شاهد اصطلاحاتی به ظاهر پیچیده هستید و یا با ابهاماتی در این زمینه روبرو شده اید .

اکنون  قصد داریم به زبان ساده بیمه عمر و تامین آتیه را معرفی کنیم تا با دانش و اطلاعات بیشتری این بیمه نامه را برای خودتان تهیه کنید. 

بیمه عمر و سرمایه گذاری در ایران دارای نام های متفاوتی شامل بیمه عمر ، بیمه عمر و سرمایه گذاری ، بیمه عمر و پس انداز ، بیمه عمر و تامین آتیه ، بیمه جامع زندگی و بیمه زندگی می باشد که در بیمه سینا با نام بیمه یارمند معرفی و عرضه گردیده است

 این رشته بیمه ای در حقیقت برگردان life Insurance (بیمه زندگی) می باشد که متاسفانه در بدو ورود به ایران به بیمه عمر تعبیر و ترجمه شد که شاید یکی از دلایل عدم استفاده از این رشته بیمه ای ارزنده، بار منفی لغوی ایجاد شده در ذهن عموم مردم در طی سال های اخیر می باشد که خوشبختانه ظرف ۱۰ سال گذشته به مرور، گرایش مثبتی نزد اذهان عمومی ایجاد شده و رغبت استفاده از آن رو به فزونی گذاشته است.

معرفی بیمه عمر و سرمایه گذاری ( یارمند ) : 

1- اصطلاحات رایج در بیمه عمر و سرمایه گذاری ( یارمند ) :

هر شخص می تواند این بیمه نامه را برای خود و یا افراد خانواده اش تهیه کند، این شخص بیمه گذار نامیده میشود (به زبان ساده یعنی کسی که اقساط حق بیمه را پرداخت میکند ) .

در صورتی که بیمه گذار برای خودش بیمه نامه تهیه کند، بیمه شده و بیمه گذار خود شخص می باشد و اگر بطور مثال برای فرزندش بیمه نامه تهیه کند ، فرزند او "بیمه شده" میباشد .

اگر شما از یک شرکت ، بیمه نامه تهیه کنید شرکت ارائه دهنده پوشش های بیمه ، "بیمه گر" نامیده میشود.

بنابراین :

بیمه گذار : شخصی که خود و یا دیگری را بیمه می کند و تعهد پرداخت حق بیمه را بر عهده دارد.

بیمه شده : شخصی که تمام شرایط و مزایای بیمه نامه و همچنین پوشش های بیمه ای به نفع او صادر می گردد.

بیمه گر : شرکت ارائه دهنده خدمات بیمه ای می باشد. مانند : شرکت بیمه سینا  

2 - بیمه عمر و سرمایه گذاری چیست ( یارمند ) ؟

هدف بیمه یارمند ایجاد آرامش در همه لحظه های زندگی (حال و آینده) است. حال كه هستیم آینده را بسازیم ، این بیمه نامه استثنائی در حقیقت یک بسته تعهدی برای شما و خانواده عزیزتان است که در این طرح با پرداخت مبلغی به صورت ماهیانه، سه ماهه، شش ماهه و یا سالانه تحت عنوان حق بیمه علاوه بر تامین منابع لازم برای تشکیل سرمایه ای در آینده برای خود، از امکانات پوشش های بیمه عمر ، سود تضمینی مرکب به همراه سود مشارکت به بیمه گذار تعلق میگیرد. شما بر پایه نیازهای خود و خانواده ، در ابتدا ، میزان سرمایه لازم برای پوشش خطر فوت را انتخاب می‌کنید و با توجه به  توان مالی خود، مبالغ حق بیمه و نحوه پرداخت آن را برمی‌گزینید.

این نوع بیمه یکی از پرطرفدارن ترین نوع بیمه در سراسر جهان است که تنوع تعهدات و چند وجهی بودن این رشته بیمه ای به همراه اضافه نموندن یک برنامه سرمایه گذاری امن و بلند مدت، باعث شده است که این رشته به تنهایی در یک طرف و سایر رشته های بیمه ای، مجموعا در طرف دیگر قرار گیرند و روز به روز طرفداران بیشتری را در اکثر کشورها به خود جلب کند.

عموم مردم بیمه های عمر را نوعی بیمه نامه می دانند که اگر بیمه شده بر اثر حادثه و یا عوامل طبیعی فوت شود شرکت بیمه مبلغی را به خانواده وی پرداخت خواهد کرد و در زمان حیات بیمه شده دیگر پس اندازی وجود نخواهد داشت.

در جواب باید بگوئیم که بیشتر تعهدات این بیمه نامه ( یارمند ) و پس انداز و پوشش های بیمه ای آن مربوط به زندگی بیمه شده است تا فوت وی ، به عنوان مثال دریافت وام و مستمری، پوشش از کار افتادگی، پوشش بیماری های خاص و در اتمام قرارداد مبلغی به عنوان سرمایه نهایی به بیمه شده پرداخت می گردد.

یکی از امتیاز‌های اصلی خرید یک بیمه عمر و پس انداز ( یارمند ) که باعث می‌شود به عنوان یک سپرده ‌گذاری در نظر گرفته شود، تعلق گرفتن سود به پولی است که بابت پرداخت حق بیمه صرف می‌شود. در اصل شما هر چقدر حق بیمه می‌پردازید شبیه آن است که پولتان را در یک سپرده بلند‌مدت در بانک ها سرمایه‌گذاری کرده اید. 

3- نحوه پس انداز و پرداخت حق بیمه در بیمه های عمر و پس انداز ( یارمند ):

شما میتوانید بخشی از درامد ماهیانه خود را که معمولا برای آن برنامه ریزی ندارید و یا صرف هزینه های غیر ضروری می کنید به بیمه عمر و پس انداز اختصاص دهید و اطمینان داشته باشید که این پس انداز به طور منظم برای شما سرمایه گذاری می شود.

مهمتر اینکه اگر حادثه و اتفاق ناگواری مثل فوت، نقص عضو، از کار افتادگی و یا بیماری های خاص اتفاق بیوفتد، بیمه حامی شما خواهد بود و نه تنها مبلغ سرمایه گذاری شده و سود آن را پرداخت می کند بلکه مبلغی هم به عنوان پوشش بیمه ای نیز پرداخت می شود تا مشکلات مالی را پوشش دهد. 

بیمه عمر ( یارمند ) حق بیمه های پرداختی شما را با اختصاص سود تضمینی در اندوخته های شما انباشته می نماید، این اندوخته طی سالهای بعد با افزوده شدن حق بیمه ها و سود مرکب و روز شمار آنها، افزایش یافته و پس اندازی مطمئن برای رفع نیازهای احتمالی و برنامه ریزی آینده شما خواهد بود.

هدف اساسی بیمه های عمر ایجاد و جمع آوری ذخایر مالی و سرمایه گذاری و کسب سود حاصله از سرمایه گذاری و نهایتاً ایفای تعهدات شرکت بیمه گر در قبال استفاده کنندگان می باشد . 

4- بیمه عمر ( یارمند ) همراه با پوشش های بیمه ای و مزایا :

هدف اصلی بیمه نامه عمر و پس انداز ( یارمند ) ایجاد یک صندوق مالی و پس انداز برای بیمه شده می باشد ولی در کنار این نوع پس انداز، بیمه شده را تحت پوشش و حمایت پوشش های تکمیلی آن نیز قرار می دهد. بیمه یارمند برای انواع مختلف مخاطرات زندگی چاره اندیشی نموده و پوشش های جامعی را به افراد مختلف ارائه می نماید

پوشش های تکمیلی و درمانی بیمه عمر ( یارمند ) شاید در ذهن تداعی کننده بیماری، فوت و یا ناراحتی باشد ولی در اصل این گونه نبوده و یکی از مزایای مهم و اصلی این طرح پس انداز به شمار می رود.

پوشش بیماری های خاص، پوشش از کار افتادگی، بیمه فوت طبیعی ( فوت به هر علتبیمه فوت حادثی و معافیت از پرداخت حق بیمه ( در اثر حادثه و از کار افتادگی یا نقص عضو کامل یا دائم ) از جمله پوشش های بیمه ای این بیمه نامه می باشد که در ادامه به توضیح و تشریح هر کدام از آنها می پردازیم.

در شرایط ناگوار ماهیت نقدی بودن این سرمایه گذاری به همراه سرمایه بیمه عمر حائز اهمیت است. بدون قید و بند های ناشی از ضوابط مالیاتی و انحصار وراثت سرمایه مذكور می تواند در تامین مخارج بازماندگان به گونه ای موثر راهگشا بوده و تا زمانی كه بازماندگان خود را با شرایط جدید وفق دهند به خوبی ایفای نقش نماید. شركت بیمه سینا پس از دریافت اسناد و مدارك مورد نیاز و اطمینان از صحت آنها تعهدات خود را انجام خواهد داد. سرمایه بیمه عمر و سرمایه گذاری همواره به هر میزان از معافیت مالیاتی برخوردار است و مبلغ قابل پرداخت در صورت فوت به ذینفع شما تابع قانون ارث نخواهد بود 

معافیت مالیاتی :

مطابق ماده یكصد و سی و شش قانون مالیات های مستقیم سرمایه بیمه عمر و نیز اندوخته حاصل از سرمایه گذاری های صورت گرفته، تماما از پرداخت مالیات معاف می باشند. نظر به ماده صد و چهل و هشت قانون مالیات های مستقیم بند2- ج مبالغ پرداختی از بابت بیمه عمر می توانند جزو هزینه های قابل قبول مؤسسات از نظر مالیات به حساب آیند. 

معافیت بیمه گزار از پرداخت حق بیمه:

در حالتی كه بیمه گزار و بیمه شده یك شخص واحد بوده و در اثر حادثه یا بیماری دچار از كار افتادگی دائم و كامل شود، بیمه گزار حداكثر 10 سال از پرداخت حق بیمه معاف می گردد ضمن اینكه سایر پوشش های بیمه نامه ادامه خواهد داشت.  

مزیت ویژه در پرداخت سرمایه فوت و اندوخته بیمه نامه:

علاوه بر اینكه در صورت فوت بیمه شده شرکت بیمه سینا سرمایه فوت را پرداخت می نماید، اقدام به پرداخت تمامی ذخیره های ریاضی بیمه نامه و اندوخته حاصل از سرمایه گذاری های صورت گرفته ذخیره ریاضی را نیز می نماید

پوشش بیمه تكمیلی ناشی از حادثه:

در صورت فوت بیمه شده در اثر حادثه، سرمایه فوت بیمه عمر می تواند تا چند برابر افزایش یابد. 

از كارافتادگی ناشی از حادثه و بیماری:

چنانچه در اثر حادثه یا بیماری، بیمه شده دچار از كارافتادگی دائم و كامل گردد، بیمه سینا درصدی از سرمایه فوت معادل درصد از كارافتادگی را پرداخت می نماید و با توجه به پوشش معافیت بیمه گزار از پرداخت حق بیمه برنامه بیمه عمر و سرمایه گذاری همانند گذشته و به همان منوال به قوت خود باقی خواهد ماند و ادامه خواهد یافت  

فوت ناشی از حادثه:

معمولا نگرانی افراد از فوت ناگهانی در اثر حوادث بیشتر از فوت طبیعی می باشد. در این پوشش چنانچه بیمه شده در طول اعتبار بیمه نامه در اثر حادثه ناگهانی فوت كند، یك تا چهار برابر سرمایه فوت به ذینفعان پرداخت می گردد. 

بیمه بیماریهای صعب العلاج:

این پوشش بیمه شده را در برابر پنج بیماری خاص بیمه كرده و این بیماری ها عبارتند از:

 1.  سكته قلبی
 2. سكته مغزی
 3. انواع سرطان ها
 4. پیوند اعضاء
 5. عمل جراحی كرونر و قلب باز

 هزینه های سنگینی را به خانواده ها تحمیل می كنند. بیمه سینا با پرداخت سرمایه بیماریهای خاص در جبران هزینه های درمانی یارمند بیمه شدگان خواهد بود.

دسترسی به اندوخته حاصل از سرمایه گذاری:

حساب اندوخته بیمه عمر و سرمایه گذاری همانند حساب بانكی بیمه شده می باشد و بیمه شده می تواند از اندوخته خویش برداشت نماید. 

دریافت وام:

بیمه شده می تواند تا نود درصد موجودی حساب اندوخته خویش را وام دریافت نماید. پرداخت وام بر اساس درخواست بیمه گزار حداكثر ظرف یك هفته بدون نیاز به ضامن و تشریفات قابل پرداخت بوده و بازپرداخت آن نیز حداكثر سه سال خواهد بود .شما بصورت واقعی در سرمایه گذاری های شركت بیمه سهیم خواهید بود مهمترین وجه این سرمایه گذاری ضمانت سود آوری آن از جانب شركت بیمه است.  

ضمانت سودآوری:

شركت بیمه سینا سود آوری بیمه نامه را تضمین می نماید .این تضمین اندوخته ای معادل آنچه دیگر بیمه های عمر و پس انداز در پایان قرارداد پرداخت می نمایند را حاصل می نماید، ضمن آنكه با تحقق به سودهای بالاتر اندوخته حاصل از بیمه عمر و سرمایه گذاری شما، سرمایه ارزشمند تری را در دسترس تان قرار خواهد داد .

گزارش سالیانه:

در انتهای هر سال بیمه ای، گزارش سالانه از وضعیت جاری بیمه نامه از قبیل موجودی اندوخته سرمایه گذاری، میزان مشاركت در منافع محقق شده، پوشش های بیمه ای، اعتبار وام، سررسید اقساط سال آتـی و اقساط پرداخت شده تهیه و به بیمه گزار اعلام می گردد. 

سپرده گذاری اولیه:

بیمه گزار می تواند مبلغی مازاد بر حق بیمه پرداختی و بصورت یكجا سپرده گذاری كرده و از سود تضمینی و سود مشاركت در منافع بهره مند گردد. بدیهی است كل این مبلغ مستقیما سرمایه گذاری شده و با گذشت زمان رشد چشمگیری در اندوخته را به همراه خواهد داشت. 

بازخرید:

بیمه گزار می تواند پیش از آنكه مدت بیمه به پایان برسد به شرطی كه یكسال از پرداخت حق بیمه سپری شده باشد، بیمه نامه را بازخرید نماید. در این صورت ارزش بازخریدی بیمه‌نامه از سوی شركت بیمه به بیمه گزار پرداخت می گردد. 

میزان مشاركت در سرمایه گذاری های شركت بیمه (مشاركت در منافع) :

در بیمه یارمند، بیمه‌گزار علاوه بر دریافت سود علی‌الحساب تضمین شده، در بیش از 85% منافع مازاد حاصل از سرمایه گذاری بیمه سینا بر روی ذخیره بیمه‌نامه‌ مشاركت دارد و این مشاركت بصورت افزایش اندوخته سرمایه‌گذاری به استفاده‌كننده از بیمه‌نامه پرداخت می‌گردد.

جبران اثر منفی تورم:

با افزایش سالیانه تورم، معمولا درآمد و توانایی پرداخت افراد افزایش می یابد. به منظور حفظ ارزش سرمایه بیمه نامه و اندوخته در نتیجه اثر منفی تورم، بیمه گزار می تواند سالیانه درصد مشخصی حق بیمه و سرمایه پوشش های بیمه نامه را افزایش دهد.

تغییر در شرایط بیمه نامه:

در پایان هر سال بیمه ای، بیمه گزار متناسب با تغییر در نیاز ها و اولویت های شخصی می تواند شرایط مختلف بیمه نامه از قبیل میزان حق بیمه ، سرمایه بیمه ، نوع پوشش ها ، ذینفعان و درصد سهم هر كدام را تغییر دهد

بیمه مركزی ج.ا.ا نهاد ناظر بر فعالیت شركتهای بیمه بوده و بر اساس مصوبات شورای عالی بیمه درصد مشخصی از كلیه تعهدات بیمه های زندگی ( یارمند ) نزد بیمه مركزی اتكایی شده و به همان نسبت نیز بیمه مركزی در ایفای تعهدات سهیم خواهد بود. همچنین بر اساس قانون بیمه، بیمه گزاران بیمه های زندگی ( یارمند ) ، نسبت به سایر بیمه گزاران در تعهدات بیمه گر حق تقدم دارند

از مهمترین مزایای بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری ( یارمند ) علاوه بر موارد فو الذکر میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 1.  معایت از مالیات بر درآمد
 2. جزء ما ترک محسوب نمی شود
 3. جزء دیون ممتازه شبکه بیمه می باشد

 در مجموع بیمه عمر و سرمایه گذاری ( یارمند ) وسیله ایست مناسب جهت :

 1. حمایت خانواده در صورت نبود سرپرست یا از کار افتادگی
 2. جبران یا تامین هزینه های سرسام آور بیماری های صعب العلاج به صورت بلاعوض
 3. تامین نیاز های مالی ضروری و غیر منتظره بدون نیاز به ضامن تشریفات و البته منت
 4. سرمایه گذاری مطمئن و بدون ریسک با سود تضمین شده بلند مدت
 5. تامین آتیه فرزندان مانند کمک هزینه مسکن ، تحصیلات دانشگاهی ، هزینه های ازدواج و تامین سرمایه برای راه اندازی کسب و کار
 6. تضمین دوران بازنشستگی مرفه در مدت مورد نظر

 

برای اطلاع بیشتر در خصوص شرایط عمومی بیمه نامه عمر سینا ( یارمند سینا ) شامل شرایط سنی برای صدور بیمه نامه یارمند ، حداقل و حداکثر سن مجاز برای صدور بیمه نامه ،  مبالغ قابل پرداخت اقساط عمر سینا ( یارمند سینا ) روش پرداخت اقساط ، تعهدات شرکت در صورت حیات ( زندگی ) بیمه شده و تعهدات شرکت در صورت فوت بیمه شده ، به این صفحه مراجعه نمایید

بیمه سینا در سراسر زندگی یارمند شما است

بیمه سینا نمایندگی جانمحمدی ارائه دهنده انواع خدمات بیمه ای شامل : بیمه عمر و سرمایه گذاری ( یارمند سینابیمه شخص ثالث ، بیمه بدنه ، بیمه مسئولیت ، بیمه آتش سوزی ، بیمه درمان تلفن تماس و مشاوره : 08642211417 - 09355387422

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی